Новости

Николай Ковальчук, адвокат, арбитражный управляющий, старший партнер L.I.Group — «Юрист года в сфере банкротства», по версии Legal Awards 2020.

(На языке оригинала)

— Кажуть, що процедура банкрутства — це не фінал, а шанс розпочати все спочатку. Як вести свою діяльність так, щоб не наступити на ті ж самі граблі вдруге? Адже краще запобігти, аніж потім розбирати наслідки…

— Безумовно. Але є ситуації, об’єктивні чинники та обставини, які призводять до певних економічних складнощів у підприємства чи у фізичної особи, а зараз, нагадаю, в національному законодавстві передбачено інститут банкрутства фізичної особи. У деяких випадках це не залежить від методу ведення бізнесу. Також не слід забувати про певні зовнішні чинники, як от зараз: карантин, локальні, глобальні економічні кризи… Вдіяти нічого не можна, потрібно виходити з того, що є, виправляти ситуацію. Банкрутство якраз є тим інструментом, який найперше передбачає відновлення платоспроможності. А якщо вже нічого не вийшло, то відбувається ліквідація бізнесу, і тільки потім початок із чистого аркуша. Але бувають випадки, коли ухвалюються неправильні рішення, і доводиться робити певні висновки. Банкрутство якраз і є виходом із ситуації з мінімальними втратами. І для цього банкрутством повинні займатися професіонали, фахівці, які чітко знають інструменти, знають механізми, знають законодавство, вміють керувати економікою таких підприємств. Тому арбітражні керуючі та юристи у сфері банкрутства — це ті люди, які повинні допомогти підприємствам, підприємцям і фізичним особам впоратися з такими складнощами.

«Юридическая практика»