Новости

Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за прийняття проекту Закону №2276 про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства. Законопроект прийняли більшістю голосів – всього 303. Цим нормативним документом внесли зміни до Кодексу України з процедур банкрутства, зокрема, щодо порядку призначення розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи таке призначення відбуватиметься за пропозицією ініціюючого кредитора. Так, кредитор, який звертається із заявою про банкрутство, повинен зазначити кандидатуру арбітражного керуючого, якого він бажає бачити у справі та отримати його згоду на участь.  У разі відсутності підстав невідповідності запропонованої кандидатури вимогам Кодексу господарський суд призначає арбітражного керуючого, якого запропоновано ініціюючим кредитором. Тож автоматизований відбір для призначення розпорядника майна та керуючого реструктуризацією відстрочується на невизначений термін.

Такий підхід очевидно збільшить кількість оскаржень ухвал з боку боржників про відкриття справи про банкрутство в частині призначення арбітражного керуючого, оскільки рівень довіри та дотримання принципу незалежності арбітражним керуючим викликатиме у них обґрунтовані сумніви. В той же час, кредитори запропонували свою кандидатуру арбітражного керуючого, який викликає у них довіру і в професіоналізмі якого вони впевнені. Вони отримують певні гарантії, що процедура банкрутства не стане для боржника лише черговим механізмом ухилення від сплати боргів, а буде проводитись у відповідності до вимог Кодексу.

Вікторія Михайлова, адвокат L.I.Group