Новини

Зі створенням БЕБ обіцяють зменшити податковий тиск на платників податків і, водночас, ефективніше боротися з економічною злочинністю. Новий законопроект «Про бюро економічної безпеки України» (реєстр. №3087-д), поданий народним депутатом України Гетманцевим Д.О. та іншими народними депутатами зареєстрували у Верховній Раді 02.07.2020 року.

Мета проекту закону – це ліквідація податкової міліції, оптимізація структури та чисельності органів, які ведуть боротьбу зі злочинами у сфері економіки, усунення дублювання їх функцій та створення Бюро економічної безпеки України за-для запобігання, попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, віднесених законом до їх підслідності.

Тому новостворене БЕБ не матиме контрольних функцій відносно будь-яких осіб, а  буде державним правоохоронним органом. В першу чергу, воно перейме на себе функції ліквідованої податкової міліції, а також частково функції Національної поліції України та Служби безпеки України в частині боротьби з економічними злочинами та буде відповідальним у цій сфері. Побудова такої моделі боротьби з економічними злочинами стане ефективнішою та зменшить податковий тиск на платників податків.

Бюро економічної безпеки України займатиметься розслідуванням усіх злочинів, які були підслідністю податкової поліції (економічні злочини).

Загальна чисельність БЕБ  становитиме 4 тисячі осіб. Автоматично не будуть переводити працівників з податкової поліції до Бюро економічної безпеки України. Прийом здійснюватиметься за конкурсом, – зазначив адвокат Юрій Моісеєв.

ubr.ua