Новини

Північний апеляційний господарський суд (м. Київ) завершив розгляд судового спору між підприємством «Крафт Пайп»  та банком Creditwest Bank. Арешт з коштів та майна інвестора з Туреччини знято.

Із питанням захистити бізнес турецького інвестора в Україні звернувся до адвокатів ЮК L.I.Group директор ТОВ «Крафт Пайп» Расім Бекмезджі. Він розповів, що у 2017-2018 роках між сторонами було укладено три договори про відкриття кредитної лінії на загальну суму 16 млн грн. Вартість заставного майна позичальника в декілька разів перевищила суму кредиту. Та вже у жовтні 2019-го банк звернувся до Господарського суду міста Києва з позовними заявами про стягнення заборгованості за кредитними угодами.

«Этот банк не первый раз таким способом оказывает давление на предприятия и разными манипуляциями забирает бизнес у людей», – коментує директор ТОВ «Крафт Пайп» Расім Бекмезджі.

Інвестори підприємства з Туреччини заявляють: на них здійснюють справжній тиск з метою рейдерського захоплення підприємства, а його директор розповідає про погрози від представників банку.

Тож завдяки юридично правильно побудованій стратегії, лінії поведінки Клієнта в суді та своєчасно поданим документам збоку сторони захисту – адвокатів L.I.Group, Північний апеляційний господарський суд (м. Київ) скасував Ухвалу Господарського суду міста Києва про арешт коштів та майна підприємства і задовольнив апеляційну скаргу інвесторів з Туреччини. Арешт з коштів та майна підприємства знято.

«К счастью, еще раз убедился, что Украина – правовое государство, в ней есть верховенство права», – прокоментував директор підприємства.

Інтереси Клієнта в суді представляла Тетяна Коренчук, адвокат L.I.Group. На її переконання, складність справи полягала в тому, що поряд з юридичними особами, відповідачем у даній справі була і фізична особа. Відповідно, Господарський суд міста Києва безпідставно та необґрунтовано наклав арешт на грошові кошти та майно не тільки юридичних осіб, а такі ж заходи забезпечення позову вжив і до фізичної особи – директора ТОВ.

Фактично, в результаті накладення арештів на все майно та грошові кошти, що належать відповідачам, була повністю заблокована не тільки господарська діяльність відповідачів – юридичних осіб, а й порушені права фізичної особи, зокрема, гарантоване Конституцією України право на отримання оплати праці, право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, право розпоряджатися своєю власністю.

«Позивач неодноразово намагався безпідставно вжити заходів забезпечення позову, проте тричі ухвали про вжиття заходів забезпечення позову були скасовані судом апеляційної інстанції. Рішення апеляційної інстанції було тричі підтримано судом Касаційної інстанції», – резюмує адвокат.

Юридична практика