Новини

Інформаційний портал «Банкрутство & Ліквідація» провів бліц-опитування серед арбітражних керуючих та фахівців ринку неплатоспроможності на тему етики арбітражних керуючих. Редакцію цікавила відповідь лише на одне питання: яким має бути головне правило етики для арбітражного керуючого?

Баланс інтересів кредиторів та боржника – ось ключова етична норма для арбітражного керуючого.

Дотримання балансу інтересів кредиторів та боржника можна назвати одним із головних правил етики для арбітражного керуючого на час виконання ним повноважень. Хоча особа, призначена господарським судом в справі про банкрутство, має дотримуватися й інших етичних норм, не менш важливих.

Коли така особа виконує свої обов’язки, має пам’ятати про пріоритетне завдання процедури банкрутства. Це, в першу чергу, забезпечення оздоровлення фінансово-господарського становища боржника та відновлення його становища. Саме тому, коли з’являється перспектива відновити платоспроможність боржника, арбітражний керуючий повинен обов’язково її реалізувати.

Застосування процедури санації дозволяє не тільки захистити права боржника, але й погасити вимоги його кредиторів, що, в результаті, призводить до задоволення інтересів обох сторін. За відсутності можливості відновити підприємство, фізична особа, яку господарський суд призначив у встановленому порядку в справі про банкрутство, повинна забезпечити проведення повноцінної роботи щодо пошуку, виявлення майна та повернення його до ліквідаційної маси.

І, звичайно, основоположним було і завжди залишається дотримання арбітражним керуючим принципу незалежності та об’єктивності, адже тільки це дозволяє реалізувати дотримання таких норм як забезпечення балансу інтересів кредиторів та боржника, добросовісне виконання його роботи.

Арбітражний керуючий своїми діями, вміннями та знаннями, які він застосовує під час виконання покладених на нього обов’язків та дотриманням основних правил етики, повинен підвищувати рівень престижності своєї професії та довіри до неї як з боку боржника, так кредиторів.