Новини

Чи є життя після неплатоспроможності? Ще донедавна фінансові труднощі компанії майже гарантовано означали процедуру банкрутства з подальшою ліквідацією чи, щонайменше, суттєвою реорганізацією. Однак введення в дію Кодексу України з процедур банкрутства (КУзПБ, Кодекс) та його апробація в період кризи, викликаної пандемією COVID­19, додають варіантів, за яких можна кращим чином збалансувати інтереси боржників та кредиторів: і відновити діяльність, і погасити борги. Тренди відновлення платоспроможності обговорювали в експертному колі арбітражних керуючих, адвокатів, суддів, народних депутатів України та представників державних органів і бізнесу на VI Форумі з реструктуризації та банкрутства.

Радник L.I.Group Юрій Моісеєв поговорив про перспективи реструктуризації. Він навів статистку очищення від безнадійних боргів банків, зауваживши, що в 97 % випадків кейси з реструктуризації були успішними та дали змогу вивільнити значні кошти, запустивши їх у роботу. Такі процедури містять гарантії: законодавець передбачив, що договори, укладені в рамках реструктуризації, не може бути переглянуто в разі подальшого банкрутства.

Шарм дискусії

Традиційно «Юридична практика» організувала та провела вже шостий Форум із реструктуризації та банкрутства. Як завжди, склад спікерів та учасників вражав своєю професійністю й фаховістю.

Через півтора року після того, як почав діяти Кодекс України з процедур банкрутства, всі можуть поділитися напрацюваннями, практикою та успішними кейсами.

Панельна дискусія, в якій мені довелося взяти участь у ролі спікера, була особливо цікавою, оскільки формат діалогу найбільше приваблював не лише слухачів, а й доповідачів, а модерування Олега Маліневського, який нас спрямовував на жваву дискусію, додавало певного шарму.

Сесія, яка стосувалася практичного досвіду щодо банкрутства юридичних осіб, стала свого роду must have для представників ринку реструктуризації та банкрутства, адже було висвітлено останні тенденції практики від представників банківських і фінансових установ, арбітражних керуючих, юридичного бізнесу і суддівського корпусу.

Дискусії щодо відновлення платоспроможності фізичних осіб та особливостей професії арбітражних керуючих є традиційними для таких заходів, на них системно порушуються питання, які мають вирішуватися виключно еволюційним шляхом.

Окрема подяка організаторам за офлайн­формат.

Юридична практика