Новини

Інтереси одного із найбільших промислових підприємств в Україні – ПрАТ «Дніпровський металургійний завод» захищені, Верховний Суд залишив в силі план досудової санації. На сьогодні ми маємо першу в Україні досудову санацію за нормами Кодексу України з процедур банкрутства в дії, погоджену судами трьох інстанцій.

Раніше такої можливості для боржника, як обирати необхідний строк та способи, потрібні для відновлення його платоспроможності, не було. Це стало можливим від 21 жовтня 2019 року із введенням в дію положеннь Кодексу України з процедур банкрутства (КУЗпБ), які внесли суттєві зміни до процедури досудової санації, у порівнянні з попереднім Законом про банкрутство. Нова редакція кодексу дозволяє збиратися усім кредиторам та більшістю приймати рішення по боржнику. Процедура досудової санації є прозорою й зрозумілою. Вона є ефективною, адже домовлятися з кожним кредитором окремо було б складніше.

Одними із перших, хто відважився спробувати законодавчі зміни на практиці, стало ПрАТ «ДМЗ», яке в червні 2020 року звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про затвердження плану досудової санації.

31.07.2020 року Ухвалою суду у справі №904/3325/20 затвердили план досудової санації ПрАТ «ДМЗ» та ввели досудову санацію боржника.

18.11.2020 року Центральний апеляційний господарський суд погодився з висновками суду першої інстанції.

Після спливу понад восьми місяців судових розглядів та безлічі судових засідань, нарешті 15.04.2021 року Касаційний господарський поставив крапку в питанні: чи є досудова санація ПрАТ «ДМЗ» законною? Відповівши, що судові рішення попередніх інстанцій мають бути залишені без розгляду.

Ця постанова суду касаційної інстанції є першою в Україні, в межах якої розглядалася процедура досудової санації, згідно з нормами Кодексу України з процедур банкрутства, а отже саме її висновки будуть покладені в основу формування всієї подальшої судової практики.

Артур Мегеря, старший партнер ЮК L.I.Group – керівник по проекту досудової санації

«Саме тому дана справа є надважливою, ключовою не тільки для учасників цього процесу, але й для подальшого застосування такого механізму відновлення платоспроможності та погашення боргів як досудова санація на ринку України в цілому», – коментує Артур Мегеря, старший партнер ЮК L.I.Group, який керує цим надзвичайно складним проєктом.

Інтереси клієнта в судових засіданнях також представляли Радник ЮК L.I.Group Юрій Моісеєв та адвокат ЮК L.I.Group Вікторія Михайлова. За результатами фахової роботи адвокатів маємо досудову санацію ПрАТ «ДМЗ», до якої включено 243 кредитори на загальну суму 1 246 094 297,45 гривень з порядком погашення вимог кредиторів шляхом надання відстрочки виконання зобов`язань на 2 роки та погашення заборгованості протягом 1 року.

Складність справи полягала в тому що була відсутня будь-яка судова практика щодо застосування процедури досудової санації по Кодексу, тому виникала велика кількість питань в учасників справи щодо вірності визначення умов порядку досудової санації боржника, її строків і т. д. Однак юристи ЮК L.I.Group довели, що обраний боржником порядок повністю відповідає вимогам, встановленим Кодексом та узгоджується з його нормами.