Засновник та старший партнер L.I.Group. Він – рушійна сила компанії і вміло веде переговори, намагаючись, перш за все, домовитись на максимально вигідних для Клієнта умовах. Попри репутацію потужного медіатора, він – досвідчений судовий юрист, експерт у галузі банкрутства, реструктуризації заборгованості, корпоративного права.

Новий започаткований Миколою Ковальчуком напрям в компанії – спортивне право. Він на сьогодні є персональним адвокатом професійних боксерів: Сергія Дерев’янченка, Дениса Берінчика, Владислава Сіренка, Івана Редкача, Олега Малиновського та багатьох інших. Був особистим адвокатом титулованого боксера Олександра Усика.

Юрисдикції: Україна, США, Латинська Америка

Клієнти, довіра яких підтверджена багаторічною співпрацею: АТ «ОТП Банк», АТ «УкрСиббанк» (BNP Paribas), ПАТ «Укрсоцбанк», ВАТ «Універсал Банк», АТ «Банк Кредит Дніпро», банк «Таскомбанк».

 

Ключові факти

  • Є президентом WBC Ukraine, офіційного представництва Всесвітньої боксерської ради в Україні (WBC). Бере активну участь у роботі та представництві Всесвітньої Боксерської Ради (World Boxing Council – WBC) в Україні та світі. Є членом наглядової ради Національної ліги професійного боксу України.
  • Очолює Раду арбітражних керуючих Київської області з грудня 2020 року.
  • Заступник Голови комітету з судової практики Асоціації адвокатів України 3 2020 року.
  • Є членом Комітету з конкурсного права, Комітету з судової практики Асоціації правників України
  • Успішно представляв інтереси української компанії у Міжнародному арбітражному суді м. Стокгольма.
  • У 2019 році брав активну участь у роботі робочої групи з реформування Генеральної прокуратури України відповідно до прийнятої державної стратегії реформування правоохоронних органів.
  • Є членом Україно-американської асоціації правників США (UABA)
  • Співзасновник ГО Всеукраїнське об’єднання «Правова ініциатива».

 

Освіта

У 2002 році вступив у Києві до Національного авіаційного університету на факультет повітряного і космічного права та в 2005 році отримав диплом за спеціальністю «Правознавство».

У 2006 році закінчив навчання на факультеті електроніки та телекомунікацій за спеціальністю «Авіаційні та електронні пристрої», а також на факультеті економіки за спеціальністю «Фінанси».

 У 2013 році отримав науковий ступінь доктора філософії в галузі права (PhD).

Пройшов фахову підготовку з управлінських навичок за програмами MBA в Единбурзькій школі бізнесу Університету Геріот-Ватт (Велика Британія) та МІМ (Міжнародний інститут менеджменту).

 

Визнання

Правнича діяльність Миколи Ковальчука щорічно підтверджується збоку фахових аналітичних досліджень – національних та міжнародних. Приміром, два роки поспіль – у 2020-му та 2021-му роках міжнародне рейтингове агентство  Best Lawyers рекомендувало його одним із кращих в судовій практиці.

У номінації корпоративного права у жовтні 2021 року він був визнаний «Адвокатом року 2021», рейтингом «Асоціації адвокатів України».

Фахова робота у сфері спортивного права та реструктуризації заборгованості підтверджена юридичним ринком, за результатами дослідження «Юридичної газети» – «ТОП-100. Лідери ринку 2021».

За результатами професійного дослідження видання «Юридична газета» – «Лідери ринку. Вибір клієнта 2020» увійшов до ТОП-100 юристів України, кращих фахівців у галузях банкрутства, та реструктуризації боргу. Цим самим рейтингом його робота гідно була оцінена клієнтами та юридичним ринком, адже у 2018 році був оголошений одним з лідерів практики банкрутства та реструктуризації заборгованості.

За версією «Liga Zakon Awards 2020» отримав нагороду «Кращого юриста року у сфері банкрутства». Визнаний «Кращим юристом у корпоративному праві».

Згідно з рейтингом, який в Україні є аналогом Оскару – «Legal Awards 2020», відзначений серед кращих юристів в сфері банкрутства та кращих судових юристів.

Є в Україні ще одне незалежне оцінювання юристів, яке у декілька етапів проводить авторитетне видання для іноземних клієнтів – «Ukrainian Law Firms. A Handbook for Foreign Clients 2021». Двічі поспіль у 2020 та 2021 роках за його дослідженням Микола Ковальчук був представлений як найкращий юрист у судовому процесі та банкрутстві.